Acil Servis

Hastanemiz acil servis ünitesinde 24 saat acil tıp konusunda deneyimli uzman ve pratisyen hekimler tarafından hizmet verilmektedir. Kısa süreli müşahedeler, yoğun bakım ön hazırlığı, travma ve genel yaralanmalar gibi tüm acil müdahaleleri başarıyla uygulayacak deneyimli kadro ve gerekli teknik donanım hastanemiz acil servisinde mevcuttur. Acil servis hizmetinde çocuk hastaların tedavileri 24 saat boyunca çocuk uzman hekimi tarafından değerlendirilerek uzman çocuk servisi hemşireleri (gerekli durumlarda yeni doğan yoğun bakım hemşireleri ) tarafından yapılmaktadır

More information

Department Doctors

Dr. Ayşe ŞENYURT
BUHARA HOSPITAL
Dr. Ayşe ŞENYURT Emergency Service
Dr. Ferhat YILDIRIM
BUHARA HOSPITAL
Dr. Ferhat YILDIRIM Emergency Service
Dr. Hakan UYGUR
BUHARA HOSPITAL
Dr. Hakan UYGUR Emergency Service

Ameliyathane

Genel Cerrahi,   Kadın Hastalıkları ve Doğum, Ortopedi ve Travmatoloji,   Göğüs Cerrahisi, Kulak-Burun-Boğaz, Plastik Cerrahi, Üroloji, Göz  Bölümlerine ait anestezi uygulamaları bu konularda deneyimi olan anestezi doktorları tarafından yapılmaktadır. Bunun dışında Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı olarak, hastanemizde MRI’da, tomografide, HSG’de, gastroenterolojik girişimlerde, obstetrik ve jinekolojik küçük müdahalelerde, doğumhanede hizmet vermekteyiz.

More information

Department Doctors

Anestezi

Anestezi, ağrısız ve güvenli bir ameliyat için kişinin çeşitli ilaçlar yardımı ile ağrı duymasının engellenmesidir. Anestezi hem ameliyat sırasında kişinin ağrı duymasını engeller, hem de ameliyatı yapan cerraha uygun çalışabileceği bir ortam yaratır. Günümüzde modern anestezi teknikleri ile hastalar çok az riskle konforlu olarak ameliyat olabilmektedirler. Anestezi, anestezi uzmanı doktor tarafından verilir.

More information

Department Doctors

Dr. Sinan ÇELİK
BUHARA HOSPITAL
Dr. Sinan ÇELİK Anesthesıa

Beyin Ve Sinir Cerrahi

Spinal Patolojiler ( Omurga hastalıklarının Cerrahisi ), Tuzak nöropatileri  (Sinir Sıkışmalarının Ameliyatları ), Kongenital Anomaliler ( Doğumsal Kusurlar ), Kafa Travmasındaki Ameliyatlar, Beyin Tümörleri, Beyin Kanamaları konularını içeren ve alanında uzman doktorların görev aldığı birimdir.

More information

Department Doctors

Op. Dr. Ahmet YARDIM
BUHARA HOSPITAL
Op. Dr. Ahmet YARDIM Brain And Nurve Surgery

Cildiye ( Güzellik Merkezi)

Ünitemizde; lazer epilasyon, iğneli epilasyon, thulium lazer, dolgu, saç mezoterapisi, yüz mezoterapisi, göz çevresi mezoterapisi, kollajen enjeksiyonu, PRP, dermaroller-dermapen uygulamaları, peeling, cilt bakımı, bölgesel zayıflama uygulamaları yapılmaktadır.

More information

Department Doctors

Uzm. Dr Mustafa Mesut DEMİRCİ
BUHARA HOSPITAL
Uzm. Dr Mustafa Mesut DEMİRCİ Dermatology ( Beauty Center)

Çocuk Sağlığı

Hastanemiz saat 22.00 ‘ a kadar çocuk polikliniği hizmeti sunmaktadır. Hasta tedavileri 24 saat boyunca nöbetçi çocuk uzmanı ve yeni doğan yoğun bakım pratisyen hekimleri ve alanında uzman çocuk hemşireleri tarafından yapılmaktadır.

More information

Department Doctors

Uzm. Dr Turgay ARAS
BUHARA HOSPITAL
Uzm. Dr Turgay ARAS Pediatrics
Uzm. Dr Murat ERMANCIK
BUHARA HOSPITAL
Uzm. Dr Murat ERMANCIK Pediatrics
Dr. İsmail POLAT
BUHARA HOSPITAL
Dr. İsmail POLAT Neonatal Intensive Care Unit

Dahiliye

Gelişen yeni teknoloji ve bilim ışığında İç Hastalıkları Bölümü de alt dallara ayrılmaya başlamıştır. Genel dahiliye bölümü erişkin yaştaki hasta grubunun ilk başvuracağı bölümdür. Ateşli hastalıklar, solunum yolu, sindirim sistemi hastalıkları, karaciğer hastalıkları, şeker hastalığı, yüksek tansiyon, kalp hastalıkları, trioid hastalıkları genel dahiliye birimine başvurarak ilk teşhis ve tedavi programına alınırlar.

More information

Department Doctors

Uzm. Dr. Burak DUMLUDAĞ
BUHARA HOSPITAL
Uzm. Dr. Burak DUMLUDAĞ Internal Diseases
Dr. Dilek İKA
BUHARA HOSPITAL
Dr. Dilek İKA Internal Diseases

Diş

Diş çürüğünün ilerlediği durumlarda dişin içerisindeki sinir – damar paketi etkilenebilir ve zamanla ağrı oluşabilir. Bazı durumlarda ise dişeti hastalıkları nedeniyle ya da travma nedeniyle dişler canlılıklarını kaybedebilir. Böyle durumlarda dişlerin enfeksiyon odağı olmadan ağız içerisinde kullanılabilmeleri için kanal tedavisi yapılması gerekebilir.

More information

Department Doctors

Dt. Yüksel AYAZ
BUHARA HOSPITAL
Dt. Yüksel AYAZ Dental

Diyetisyen

Toplumda sağlıklı beslenme bilincinin oluşturulmasını hedefleyen Erzurum Özel Buhara Hastanesi Beslenme ve Diyet bölümü: Beslenme ve diyet bölümünde ; hastalıkların önlenmesi ve var olan hastalıkların tedavi edilmesi için beslenme bilincinin oluşturulması ve yaşam kalitesinin yükseltilmesi amacıyla yatan veya ayaktan başvuran her yaş gurubuna beslenme tedavi hizmeti sunulmaktadır.

More information

Department Doctors

 Rabia ÖZSAYGIN
BUHARA HOSPITAL
Diyetisyen Rabia ÖZSAYGIN Internal Diseases

Erişkin Yoğun Bakım

Hastanemizin yoğun bakım ünitesi yaşamsal fonksiyonları ileri derecede bozulmuş, yoğun bakımda takibi gereken yüksek riskli hastalara 24 saat boyunca kesintisiz hizmet veren, ileri teknoloji ile donatılmış multidisipliner bir ünitedir. Yoğun bakım ünitemizde her yatak başında mekanik ventilatör olarak adlandırdığımız suni solunum cihazı ve hastalara ait yaşamsal bulguları takip edebildiğimiz (nabız, tansiyon, vücut ısısı, arter ve santral ven basıncı, kafaiçi basıncı gibi) uygun monitörler yer almaktadır. Yoğun bakıma hasta kabulüne yoğun bakım doktoru ve (gerekli ise) hastanın tedavisini üstlenen ilgili baranş doktoru birlikte karar vermektedir. Yoğun bakım kabul kriterlerine göre, ünitemizde takip ettiğimiz hasta grupları şunlardır:

More information

Department Doctors

Dr. Rabia Pervin CİMİLLİ
BUHARA HOSPITAL
Dr. Rabia Pervin CİMİLLİ Adult Intensive Care

Fizik Tedavi

Özel Buhara Hastanesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon (FTR) Kliniğinde bu branşın temel uğraşı alanı olan kas-iskelet sisteminin ağrılı durumları ile fonksiyonel/egzersiz fizyolojisi yaklaşımı temelinde tanı koyarak ve yoğun egzersiz programları uygulayarak ilgilenmektedir. Buna ek olarak, herhangi bir sebepten kaynaklanan hareket, işlev ve kuvvet kayıplarının tümünü tıbbi rehabilitasyon yaklaşımı ile tedavi etmeyi amaçlamaktadır. Bu gruptaki hastalarda felç-hareketsizlik mevcuttur; bu hastalara yatarak veya ayaktan rehabilitasyon uygulanmaktadır. Yoğun bakım sonrası ara dönem hastaların bakımı ve rehablilitasyonu da FTR ekibi tarafından yapılmaktadır.

More information

Department Doctors

Uzm. Dr Derya ZENGİN METLİ
BUHARA HOSPITAL
Uzm. Dr Derya ZENGİN METLİ Physical Theraphy And Rehabilitation
Dr. Hamza MEMUR
BUHARA HOSPITAL
Dr. Hamza MEMUR Physical Theraphy And Rehabilitation
 Emrah ARDIÇ
BUHARA HOSPITAL
Fizyoterapist Emrah ARDIÇ Physical Theraphy And Rehabilitation

Genel Cerrahi

Genel cerrahi, vücutta sistemik ve yerel sorunların cerrahi yöntemlerle tedavisi yanında, genel prensipler (yara iyileşmesi, yaralanmaya metabolik ve endokrin cevap gibi) konuları içeren ve gelişimleri açısından pek çok cerrahi ve temel tıp dalını etkilemiş bir teknik disiplindir.

More information

Department Doctors

Op. Dr. Zafer Cenk KOYUNCU
BUHARA HOSPITAL
Op. Dr. Zafer Cenk KOYUNCU General Surgery
Op. Dr. Taner EVCİMİK
BUHARA HOSPITAL
Op. Dr. Taner EVCİMİK General Surgery

Göğüs Hastalıkları

Astım Bronşit KOAH Pulmoner Emboli Pnömoniler Bronkoskopi ve bronkoskopik işlemler Tüberküloz Akciğer kanserleri Bronşiektaziler

More information

Department Doctors

Dr. Nusret YILMAZ
BUHARA HOSPITAL
Dr. Nusret YILMAZ Chest Diseases

Göz

Özel Buhara Hastanesi Göz Hastalıkları Bölümü olarak amacımız, göz hastalıkları alanında bilimsel ve teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek hastalarımıza ve yüksek standartlarda hizmet sunmaktır. Kliniğimizde, hasta bilgileri ve muayene kayıtları bilgisayar ortamında saklanmaktadır. Bu sayede hastalarımızın daha sonraki başvurularında tüm eski kayıtlarına ve bilgilerine ulaşılabilmektedir.

More information

Department Doctors

Op. Dr. Nihat ÇAĞLAR
BUHARA HOSPITAL
Op. Dr. Nihat ÇAĞLAR Eye
Op. Dr. Murat KİKİ
BUHARA HOSPITAL
Op. Dr. Murat KİKİ Eye

Kadın Hastalıkları Ve Doğum

Hastanemiz kadın hastalıkları ve doğum polikinliğimizde halkımızaa bir çok hizmet sunmaktayıZ. Bunların içerisinde genel kadın sağlığı, menapoz, osteoporoz, normal ve riskli gebeliklerin tabiî ki infertilite tedavileri düzenlenmekte anne ve bebek sağlığı eğitimi vermekte ve bunun yanında gebelerimizin ulturasografi doopler ulturasonografi incelemeleri 2 ve 3 boyutlu çekimleri yapılmaktadır. Normal ve riskli gebeliklerde tarama testleri ( iki üçlü ve dörtlü) yapmaktayız. Ayrıca biz uzman hekimler tarafından kadın genital kanser taramaları ile ilgili smear testi kanser taramaları , kolposkopi, laparaskopi gibi işlemlerle sizlere hizmet vermekteyiz.

More information

Department Doctors

Prof. Dr. Bünyamin BÖREKÇİ
BUHARA HOSPITAL
Prof. Dr. Bünyamin BÖREKÇİ Gynecology And Obstetrics
Op. Dr. Gül Demet SAY KÖMEÇ
BUHARA HOSPITAL
Op. Dr. Gül Demet SAY KÖMEÇ Gynecology And Obstetrics
Op. Dr. Fatma AYDIN
BUHARA HOSPITAL
Op. Dr. Fatma AYDIN Gynecology And Obstetrics
Op. Dr. Hümeyra ÇANAKÇI
BUHARA HOSPITAL
Op. Dr. Hümeyra ÇANAKÇI Gynecology And Obstetrics
Op. Dr. Muhammet USTA
BUHARA HOSPITAL
Op. Dr. Muhammet USTA Gynecology And Obstetrics
Op. Dr. Özgür DİZİLİ
BUHARA HOSPITAL
Op. Dr. Özgür DİZİLİ Gynecology And Obstetrics

Kardiyoloji

Ekokardiyografi ses ötesi dalgaları kullanarak (ultrasound, ultrason) kalbin ve kalp içinde akım halindeki kanın görüntülenmesi ve incelenmesi yöntemidir. Ekokardiyografiye kısaca eko veya kalp ultrasonu da denebilir. Ultrason dalgaları, insan kulağının duyma sınırının ötesinde bir sestir (18.000 - 20.000 titreşim/sn). Bu ses dalgaları, tüp şeklinde elle tutulan ve hastanın göğsünde gezdirilen sesi oluşturan duyarlı bir alet ( prob) yardımıyla kalbe gönderilir. Ekokardiyografi makinası bu cihazdan gelen sinyalleri görüntüye ve sese çeviren bilgisayar ve monitör sistemlerinden oluşur.

More information

Department Doctors

Uzm. Dr Hasan KOCATÜRK
BUHARA HOSPITAL
Uzm. Dr Hasan KOCATÜRK Cardiology

Kulak Burun Boğaz

KBB Uzmanları kulak, burun, boğaz ve bu organlarla ilişkili baş ve boyun yapılarında meydana gelen hastalık ve rahatsızlıkları olan hastaların tıbbi ve cerrahi tedavisini yapmaya yönelik uzmanlık eğitimini almış olan hekimlerdir. Tıbbi ve cerrahi tedavisi KBB Uzmanları tarafından yapılan hastalık ve rahatsızlıklar genel olarak aşağıdaki gibi sıralanabilir.

More information

Department Doctors

Prof. Dr. Özgür YÖRÜK
BUHARA HOSPITAL
Prof. Dr. Özgür YÖRÜK Ear Nose And Throat
Op. Dr. Atilla ERTAŞ
BUHARA HOSPITAL
Op. Dr. Atilla ERTAŞ Ear Nose And Throat
Op. Dr. Kerim ERYILMAZ
BUHARA HOSPITAL
Op. Dr. Kerim ERYILMAZ Ear Nose And Throat

Merkezi Laboratuvar

Bilimsel ve etik kurallar ışığında kalite den ödün vermeyen, gelişen ve değişen teknolojiyi takip eden deneyimli ve güler yüzlü teknik kadro ile laboratuar hizmeti veren , hasta ve çalışanlarını önemseyen , hasta hakları ve memnuniyeti odaklı, uluslar arası standartlarda tıbbi laboratuvar hizmetlerimizle ve sağlıklı yaşam için güvenilir ve hızlı sonuçlar sloganımız ile sektörün gelişimine katkı sağlamaktadır.

More information

Department Doctors

Mikrobiyoloji Ve Enfeksiyon Hastalıkları

Mikrobiyoloji ve klinik mikrobiyoloji uzmanı, işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak...

More information

Department Doctors

Dr. Resul BALKAN
BUHARA HOSPITAL
Dr. Resul BALKAN Microbiology Infectious Diseases

Nöroloji

NÖROLOJİ Hizmetlerimiz: POLİKLİNİKLER Genel Nörolojik Hastalıklar Polikliniği; Nöroloji bölümümüzde tüm nörolojik hastalıklar; başağrısı, inme(beyin damar tıkanıklığı, beyin kanaması), epilepsi(sara hastalığı), unutkanlık hastalıkları(Alzheimer hastalığı gibi), nöropatiler(diabete bağlı,kalıtımsal, toksik, çeşitli hastalıklar ya da ilaç kullanımlarına bağlı nöropatiler gibi..), kas hastalıkları, hareket bozuklukları(parkinson hastalığı, distoni vs.), kafa içi basınç artışı ile giden durumlar( hidrosefali, beyin tümörü, psödo tümör serebri gibi), omurilik hastalıkları, motor nöron hastalıkları (Amyotrofik lateral skleroz), myastenia gravis, multipl skleroz, uyku bozuklukları( uyku-apne sendromu, REM davranış bozukluğu, huzursuz bacak sendromu gibi), baş dönmesi , sistemik hastalıklara ve çeşitli nedenlerle kullanılan ilaçlara bağlı nörolojik komplikasyonlar boyun – sırt – bel ağrıları, el bacak uyuşmaları yanma ve sızıları değerlendirilir ve tedavi edilir.

More information

Department Doctors

Dr. Hamit ÇELİK
BUHARA HOSPITAL
Dr. Hamit ÇELİK Neurology

Ortopedi Ve Travmatoloji

Yoğum bakın destekli ameliyathanemiz, ortopedik ameliyat masası, modern görüntüleme cihazları, portabl röntgen cihazi ve son teknolojik özelliklere sahip artroskopi cihazi ile her türlü ortopedik ameliyatların yapılabileceği alt yapıya sahiptir. Kas ve iskelet sistemi hastalıklarının tanısı son teknoloji ürünü cihazlarda oluşan görüntülere merkezimizde kolaylıkla konulabilmektedir. ortopedi ve travmatoloji bölümümüz tarafında tanı ve tedavisi yapılabilen bazı başlıklar aşağıdaki gibidir.

More information

Department Doctors

Op. Dr. Halil Sezgin SEMİS
BUHARA HOSPITAL
Op. Dr. Halil Sezgin SEMİS Orthopedics And Traumatology

Psikiyatri

Ruh Sağlığı ve Hastalıkları, muayene ve tetkikler sonucunda tespit edilebilir bir hasar olsun (bunama gibi) ya da olmasın (depresyon gibi); düşüncede, duygularda ve davranışlarda çeşitli nedenlerle ortaya çıkan bozuklukların/uyumsuzlukların tanı ve tedavisiyle ilgilenen tıp dalıdır.

More information

Department Doctors

Uzm. Dr Gökhan ÖZPOLAT
BUHARA HOSPITAL
Uzm. Dr Gökhan ÖZPOLAT Psychiatri

Psikolog

Psikologlar, bireylerin yaşamlarındaki duygusal, zihinsel ve davranışsal sorunları tanımlamak için seans düzenler, gözlem, görüşme ve testlerle mevcut ya da olası bozuklukları teşhis eder.

More information

Department Doctors

 Muhammed DEMİR
BUHARA HOSPITAL
Psikolog Muhammed DEMİR

Radyoloji

RADYOLOJİ Radyoloji çeşitli görüntüleme yöntemleri kullanarak hastalıkların tanınmasını ve tedavisini sağlayan bir bilim dalı olup 1895 yılında W. Conrad Röntgen tarafından X ışınlarının keşfi ile kullanılmaya başlandı. Röntgen ışınları keşfinden 2 yıl kadar sonra Osmanlı Devletinde kullanılmaya başlanmış ve Türk hekimler savaş cerrahisinde röntgeni Dünya'da ilk olarak kullanmışlardır. Bundan bir yıl sonra Yüzbaşı Dr.Esat Fevzi tarafından 'Röntgen Şuaatı' adıyla türkçe ilk röntgen kitabı yayınlanmıştır. Ülkemizde genellikle keşfedicisinin ismi ile anılan röntgen filmi ile başlayan serüvene zaman içerisinde teknolojik gelişmelerin ortaya çıkmasıyla yeni cihaz ve tanı yöntemleri eklenmiştir.

More information

Department Doctors

Dr. İdris KAYA
BUHARA HOSPITAL
Dr. İdris KAYA Radiology
Dr. Mahmut BOZKURT
BUHARA HOSPITAL
Dr. Mahmut BOZKURT Radiology

Üroloji

Ürolojik hastalıkların değişik alt gruplarına ait tüm tetkik ve tedavi işlemleri son teknolojik cihazlar ve deneyimli kadromuz tarafından yapılmaktadır. Üroloji hekimimiz 7 gün 24 saat esası ile hizmet vermektedir.

More information

Department Doctors

Doç. Dr. Hacı POLAT
BUHARA HOSPITAL
Doç. Dr. Hacı POLAT Urology

Yeni Doğan Yoğun Bakım

Hastanemiz Yeni doğan yoğun bakım ünitesi 20 yataklı 18 hemşireden oluşan ünitede 1 tanesi HFOV ( yüksek frekanslı ossilatörlü ventilatör), 10 tanesi konvansiyonel olmak üzere toplam 11 adet mekanik ventilatör ( suni solunum cihazı), 4 NCPAP, 20 adet çok kanallı monitör, 1 adet seyyah röntgen cihazı, 8 adet sarılık tedavisinde kullanılan yoğun fototerapi cihazı, 2 tane hızlı konbina foto terapi cihazı ve 1 transport küvezimiz bulunmaktadır.

More information

Department Doctors

Dr. İsmail POLAT
BUHARA HOSPITAL
Dr. İsmail POLAT Neonatal Intensive Care Unit